Jump to content
  • 0

2016 tgdi 4x4 elite tucson LPG var sabahları çalıştıramıyorum

Misafir Adem
 Share

Soru

• Misafir

Arkadaşlar. 2016 tgdi 4x4 elite tucsonum var. 1 ay önce Trabzonda BRC sıvı sistem lpg taktırdım. Aracı özellikle sabahları olmak üzere çalıştıramadım. Ustaya söyledim. Enjektörlerden kaynaklandığını söyledi. Ustada da brc li tucson var. Ondaki enjektörleri benim tucsona taktı. Sorunsuz bir şekilde çalıştığını söyledi. Benim arabadaki enjektörleri söküp ankaraya tamire gönderdi. Gelince tekrar arabaya taktı. Ama yine özellikle sabahları olmak üzere arabayı çalıştırmakta zorlanıyorum. Marş basmıyor. Ustayı aradım. Kesinlikle enjektörlerden kaynaklandığını söyledi. Başka bi ustaya gittim. Bi kabloyu çıkararak lpg yi devre dışı bıraktı. Araba sorunsuz çalıştı. Bu usta enjektörlerde sıkıntı yok dedi. Sistemde yada montajda hata var dedi. Tekrar lpg kablosunu taktı araba hem benzinde hem lpg de zor çalışıyor. Lpg taka ustayı aradım. Enjektörü değiştirmek lazım dedi. 
Sizce ne yapmalıyım. Arabadan soğuttular beni

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu soruya 6 cevap geldi

Önerilen İletiler

• 0
  • Misafir

Araçtan soğumayın bence aracın bir günahı yok LPG'yi devre dışı bırakınca benzinde şak diye alıyorsa montajda sıkıntı var demektir. Enjektörleri değiştirmeden BRC olsun Prins olsun kullanan yüzlerce üyemiz var. Ortada saçma bir durum var.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 0
  • Misafir
Misafir Abdullah

Sıvı sistem Lpg de enjektör Yok LPG’ karma sistemlerinde bulunmaktadır usta sıkıntıyı araçın üstüne yıkmış bence çümkü Lpg enjektörü tek karma sistemde bulunur

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 0
  • Misafir

Muhtemelen montajı yapan yerde probleminizi çözemeyeceksiniz, kendini ispat etmiş bir usta da tekrar montajı kontrol ettirin, gerekirse komple söküp tekrar montaj yapılsın, umalım ki problem çözülsün.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 0
  • Misafir
Misafir Çağdaş bey

Çok tuhaf distribütör firmayla görüşüm sonuçta malının arkasında durmaları lazım umarım yetkili bir bayiye taktırmışsınızdır ben zavoliye ilk karma sistem taktığımda distribütör izmir'den antalya'ya ekip yolladı kontrol edildi sıkıntı giderildi sonra çok yaktığını tekrar belirttiğimde İtalya'dan sistem yazılımını yapan mühendis geldi sorun çözülse de içim rahat etmedi sıvı sistem lpg takalım dedim söktüler aradaki farkı alıp sıvı sistem taktılar sizdeki problem bende olsa direk arabayı değiştirtirim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 0
  • Misafir
Misafir İsmail

Yaa adama halen niye taktırdın tarzı söylemler var. Birincisi bu insan tucsona ilk lpg taktıran adam değil, lpg li olupta sorunsuz binlerce km kullananlar var, ikincisi adam taktırmış artık olan olmuş, keşke taktırmasaydın tarzı söylemlerle insanın moralini iyice bozmanın hiç kimseye faydası yok. Yardımcı olabileceksek konuşalım aksi taktirde susmak en doğrusu bence. Bu arada inşaallah bu sıkıntıları halledersiniz hocam çok geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 0
  • Misafir

arabadan soguyacak bırsey yok hocam. aynı ıslemı montajı yapan ustaya yaptır kendı gozuyle gorsun. her zaman ısrarla savundugum fıkır bu ıste; sorun lpg de degıl montajı yapan ustadadır ....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturmalı veya giriş yapmalısın.

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
 Share

• Bize katılmak ister misin?

Seni de aramızda görmek isteriz!

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Bu siteyi kullanarak, Kullanım Şartlarını kabul edersiniz.