Jump to content
  • 0

Toyota C-HR Hybrid almayı düşünmeye başladım

Misafir Burak
 Share

Soru

• Misafir

Mazda/Subaru/Suzuki arasında kararsız kalmışken, Toyota C-HR Hybrid almayı düşünmeye başladım. Ancak şu hybrid olayına kafam takılmıyor değil. Yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı? Kullanıp da avantajlarını, tecrübe ettiği dezavantajları yazacak olan... Dizel otomatik bir araç kullanıyorum şu an; araçlarda kafamı karıştıran şeyler şunlar:

1- Subaru XV yeni kasa: 1,6lt benzinli-Atmosferik motor 114hp. Performans yok; 9-10lt/100km İstanbul olması düşündürüyor. 159.000₺

2- Mazda Cx-3 Dizel Oto: 105hp çok düşük. Ön park sensörü yok. 150.000₺

3- Suzuki Vitara 1,4S: 8-9lt/100km şehir içi. İçi tangur tungur sert plastik. 120.000

4- Toyota C-HR hybrid: 1.500kg araç, 142nm tork ve 122hp çok düşük. 145.000₺

Fikriniz? Görüşlerinizi bekliyorum. (Lütfen fiyatlar vs. demeyin. Düşündüğüm donanımdaki araçlarım fiyatlarını yazdım. Elbette donanımı düşürürsek, fiyatlar 15-20bin₺ düşüyor.)

Şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu soruya 6 cevap geldi

Önerilen İletiler

• 0
  • Misafir
Misafir Hasan H
Misafir Burak, 1 dakika önce yazdı:

Mazda/Subaru/Suzuki arasında kararsız kalmışken, Toyota C-HR Hybrid almayı düşünmeye başladım. Ancak şu hybrid olayına kafam takılmıyor değil. Yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı? Kullanıp da avantajlarını, tecrübe ettiği dezavantajları yazacak olan... Dizel otomatik bir araç kullanıyorum şu an; araçlarda kafamı karıştıran şeyler şunlar:

1- Subaru XV yeni kasa: 1,6lt benzinli-Atmosferik motor 114hp. Performans yok; 9-10lt/100km İstanbul olması düşündürüyor. 159.000₺

2- Mazda Cx-3 Dizel Oto: 105hp çok düşük. Ön park sensörü yok. 150.000₺

3- Suzuki Vitara 1,4S: 8-9lt/100km şehir içi. İçi tangur tungur sert plastik. 120.000

4- Toyota C-HR hybrid: 1.500kg araç, 142nm tork ve 122hp çok düşük. 145.000₺

Fikriniz? Görüşlerinizi bekliyorum. (Lütfen fiyatlar vs. demeyin. Düşündüğüm donanımdaki araçlarım fiyatlarını yazdım. Elbette donanımı düşürürsek, fiyatlar 15-20bin₺ düşüyor.)

Şimdiden teşekkürler...

Slm ayni karmasayi yasayan yeni bir dost :) Hepsini test ettim arada kaldim sonunda XV aldım. Mazda eledim çünkü abartı klostrofobik, basık ve küçük geldi. Suzuki en çok gönlümü çelen ama o da dar ve basık geldi (cam tavanlı haric) ama asil almama nedenim yaşadığım şehir Konya da servisinin olmayisi, motor performansı en iyi oydu. Xv aldım hic pişman değilim çok acayip bir sürüş dinamiği ve güven hissi var yaşamayan anlayamaz. Motor zayıf ama gitmeme ya da yığılma soz konusu değil sadece firlamiyor, bana yetiyor hic sorun yasatmadi. Şehir içi 7.6-7.8 ortalamam şehirler arası 6.0-6.4 arası. Simdi sıfır alacak olsam kesinlikle yeni Xv alırım eyesight ve X mode başlı başına olaya noktayı koyuyor. Hakkinizda hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 0
  • Misafir

Atmosferik araç almayın 2 sene bindim her yokuşta kalkışta sövdüm. Tip olarak bence en güzeli mazda ama içi dar görünüyor ayrıca 50 liralık park sensoru yok diye aracı gömmeyin sonradan takılır ? chr güzel duruyor çok kısa kullandım lansmanında ama iç malzeme kalitesi yok bence

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 0
  • Misafir
Misafir Mustafa

vw tiguan şuan kampanyalardan yararlanabiliriz benzinli yakıt konusunda en iyisi, onun dışında en güzeli Peugeot 3008 gerçekten harika eat6 şanzıman muhteşem olmuş, Mitsubishi eclipse cross çok iyi ama o da gelene kadar fiyatlar 200 bini bulur. Şimdiden hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 0
  • Misafir
Misafir Mustafa
Misafir Mustafa, Şimdi yazdı:

vw tiguan şuan kampanyalardan yararlanabiliriz benzinli yakıt konusunda en iyisi, onun dışında en güzeli Peugeot 3008 gerçekten harika eat6 şanzıman muhteşem olmuş, Mitsubishi eclipse cross çok iyi ama o da gelene kadar fiyatlar 200 bini bulur. Şimdiden hayırlı olsun.

Cx3 cok kucuk bence direk eleyin xv ne yazik ki atmosferik motor acisindan vitara bence ama 4x4 derseniiz kesinlikle Subaru

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 0
  • Misafir
Misafir Feridun
Misafir Mustafa, Şimdi yazdı:

Cx3 cok kucuk bence direk eleyin xv ne yazik ki atmosferik motor acisindan vitara bence ama 4x4 derseniiz kesinlikle Subaru

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 0
  • Misafir

Eski bir Subarucu olarak belki biraz duygusallık ağır basacak ama XV bir tık yukarıda kalıyor. Önceliklerinizi iyi belirlemelisiniz, arada sırada yoldan çıkarım diyorsanız zaten diğerlerini değerlendirmeye almaya bile gerek yok. Aynı şekilde sürekli 4 çeker asfaltta da güvenlik açısından daha önde.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturmalı veya giriş yapmalısın.

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
 Share

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Bu siteyi kullanarak, Kullanım Şartlarını kabul edersiniz.