Jump to content
  • 0

Akü sorunsalı

Misafir Ramazan
 Share

Soru

• Misafir

Yaşça büyük bir arabam var. Bir sorunum yok ama olur olmadık anlarda aküsü bitiyor. Takviye yapmaktan yıldım. Aküyü ölçtürüyorum normal. Bundan önce iki akü değiştirdim yine aynısını yapıyor. Akü ölmüştür diyorlar sürekli. Ama akü bu kadar kısa sürede nasıl ölür. Yılda iki akü değişmez ki. Bi bildiğiniz varsa ya da bir ustanız varsa söyleyin dostlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu soruya 1 cevap geldi

Önerilen İletiler

• 0

Akü şarj etmiyor hocam. Ediyor gibi yapıyor ama etmiyor. Ettiği kadarı bi süre götürüyor ama tavan lambası 5 10 dk bile açık kalsa olan az buçuk şarjı bitiriyor. Bu yüzden sürekli sorun çıkarıyor.

Mümkünse aracınızın elektrik tesisatını kontrol ettirin. Maliyetli bir iş olabilir. 

Kolay çözümüde var. Şarj dinamosundan aküye giden elektriği sağlam bir kabloyla direkt olarak aküye verin. Bu usta işidir siz yapamazsınız aman dikkat. Öyle ince kablolarla filan olmaz. kalın bakır kablolarla yapıyorlar.  Çözülecektir sorun. 

Araçtan inerken teybinizi, tavan lambanızıi bilimum elektrik kullanabilecek vızırtıların hepsini kapattığınızdan emin olun. Hatta mümkünse teybinizi çıkarın. Bende de var 30 yaşında bir ihtiyar ben öyle yapıyorum :)

İyi sürüşler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturmalı veya giriş yapmalısın.

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
 Share

• Bize katılmak ister misin?

Seni de aramızda görmek isteriz!

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Bu siteyi kullanarak, Kullanım Şartlarını kabul edersiniz.